sosyal medya, teknoloji, rehber.

WordPress 3.7 İle Gelen Yenilikler

SHARE
, / 6562 3
WordPress 3.7 İle Gelen Yenilikler

Ücretsiz içerik yönetim sistemi WordPress’in en son sürümü yayınlandı. Bu altyapıya sahipseniz, yenilikler ilginizi çekebilir hatta hayatınızı kurtarabilir.

İşte WordPress 3.7!

Dünyanın çok kullanılan içerik yönetim sistemi ve blog altyapısı olan WordPress, kendini yenilemeye devam ediyor. Bu haberi yayına aldıktan 1 saat önce yayına çıkan yeni sürüm WordPress 3.7‘de önemli güncellemeler mevcut. Şimdi bunların neler olduğuna bakalım.

Otomatik güncelleme
WordPress’te meydana gelebilecek güvenlik açıkları için üretilen yamalar, sizin bu durumu fark etmenizi beklemeyecek ve kendisi otomatik olarak güncellenecek.
Bu durum, çok fazla sayıda eklenti ile çalışan ve çekirdek yapıda değişikliğe giden siteler için bazı sakıncalar üretse de güvenliğin, her şeyden önce geldiğini unutmamak gerekir.

Güçlü şifre kontrolü
WordPress üzerinden şifre oluştururken, bu şifrenin kolay tahmin edilebilir olmaması için WordPress‘in tavsiyelerini göreceksiniz. Kullanıcı adı ile benzer olan, sıralı sayılardan oluşan ve sık kullanılan şifreler kullandığınızda, uyarı alacaksınız.

gokhanmms-blog-wordpress-3-7-version-yenilikleri1

Daha güncel desteğe ve geliştirilmiş arama sistemine sahip olan WordPress’in 3.8 sürümü ise Kasım ayı içinde yayınlanacak.

Nasıl güncellenir?
Eğer WordPress altyapısına sahip bir siteniz varsa, yönetici paneline giriş yaparak “Güncelle” butonuna basmanız ve yönergeleri takip etmeniz yeterli olacak.

Manuel güncelleme için buraya, WordPress 3.7 indirmek için buraya tıklayınız.

Alıntı: ShiftDelete.Net

reviewonit.com

 • You rank higher than me in Google Images using a featured picture that you stolen from my article. Don’t you think you should at least put a link to the article from where you stolen the pictures?

  I don’t mind that you used my image, but a little appreciation would be nice.

  Thank you,

  Gruia Catalin

  • gokhanmms

   Didn’t know that the photo is yours, thanks for your contributions, I did the required redirection. 😉

   • Sorry if I said it in an anger way, but I found this image used in more than 10 articles and they are all ranking higher that me in Google Images. The most important part, like I said, is that none of them has at least a link to my website.

    Thank you very much for understanding,
    Gruia Catalin