sosyal medya, teknoloji, rehber.

Home Posts Tagged "Art"

Art

,

Performance sözcüğü, “gösterme”, “gösteriş” sözcükleriyle beraber “tamamlama” anlamını da içermektedir. Bir sanat yapıtının “tamamlanması”, bir başka deyişle “sanat performansı” hiçbir özel beceri gerektirmeden, özel …

,

Macar tasarımcı Bernát Barbara, yüksek lisans projesi için yeni para tasarlamaya karar veriyor.

,

Tüm dünya’da ilgiyle takip edinlen uluslararası sanatçı Anish Kapoor‘un Kochi-Muziris Bienali için hazırladığı girdap büyük ilgi görüyor.

,

İlk çağdan günümüze kadar mekan kavramı gerek düşünsel, gerekse görsel açıdan kullanılmıştır. Mekan, sözlük anlamı açısından “Bir kimsenin, bir şeyin bulunduğu, bir eylemin gerçekleştiği …

,

Royal Mail, Alice Harikalar Diyarında‘nın 150’inci yıldönümü için hazırladığı pulları yaratıcı vine çalışmaları ile kutluyor.

,

Tasarımcı ve elektrik mühendisi olan Tolga Girgin, hazırladığı 3 boyutlu çalışmalar ile dikkat çekiyor.

,

Kri Sahne, Bernard Marie Koltes‘in yazdığı, Ayberk Erkay‘ın çevirdiği, Barış Yurtsever‘in yönetip oynadığı “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” ile 6 Şubat da moda sahnesinde.

,

Kanadalı sanatçılar Caitlind r.c. Brown ve Wayne Garrett tarafından hazırlanan interaktif ay farklı şehirlerde sergilenmeye devam ediyor.

,

Türkiye’de II. Abdülhamit devrinde başlatılan gravür Avrupa ülkelerinin elçileri tarafından saray çevresinde gelişmiştir.

,

Grafik sanatının da kolu olan kazıma ve kabartma sözcüğü ile ifade edilen gravür tekniğinin 15.yüzyılda, Baskı tekniğinin ilk doğuşunun Çin ve Kore olduğu sanılmaktaydı. …