Ana SayfaGOKHANMMSWordPress 3.7 İle Gelen Yenilikler

WordPress 3.7 İle Gelen Yenilikler

Ücretsiz içerik yönetim sistemi WordPress’in en son sürümü yayınlandı. Bu altyapıya sahipseniz, yenilikler ilginizi çekebilir hatta hayatınızı kurtarabilir.

İşte WordPress 3.7!

Dünyanın çok kullanılan içerik yönetim sistemi ve blog altyapısı olan WordPress, kendini yenilemeye devam ediyor. Bu haberi yayına aldıktan 1 saat önce yayına çıkan yeni sürüm WordPress 3.7‘de önemli güncellemeler mevcut. Şimdi bunların neler olduğuna bakalım.

Otomatik güncelleme
WordPress’te meydana gelebilecek güvenlik açıkları için üretilen yamalar, sizin bu durumu fark etmenizi beklemeyecek ve kendisi otomatik olarak güncellenecek.
Bu durum, çok fazla sayıda eklenti ile çalışan ve çekirdek yapıda değişikliğe giden siteler için bazı sakıncalar üretse de güvenliğin, her şeyden önce geldiğini unutmamak gerekir.

Güçlü şifre kontrolü
WordPress üzerinden şifre oluştururken, bu şifrenin kolay tahmin edilebilir olmaması için WordPress‘in tavsiyelerini göreceksiniz. Kullanıcı adı ile benzer olan, sıralı sayılardan oluşan ve sık kullanılan şifreler kullandığınızda, uyarı alacaksınız.

gokhanmms-blog-wordpress-3-7-version-yenilikleri1

Daha güncel desteğe ve geliştirilmiş arama sistemine sahip olan WordPress’in 3.8 sürümü ise Kasım ayı içinde yayınlanacak.

Nasıl güncellenir?
Eğer WordPress altyapısına sahip bir siteniz varsa, yönetici paneline giriş yaparak “Güncelle” butonuna basmanız ve yönergeleri takip etmeniz yeterli olacak.

Manuel güncelleme için buraya, WordPress 3.7 indirmek için buraya tıklayınız.

Alıntı: ShiftDelete.Net

reviewonit.com

Önceki
4sq Masaüstü Tasarımını Yeniliyor
Sonraki
Deep House Playlist 26-10-2013