Ana SayfaGOKHANMMSDinamo FM’de Neler Oluyor?

Dinamo FM’de Neler Oluyor?

Dinamo FM, 2003 Kasım’da yayın hayatına başlayan ve çizgisini hiç kaybetmeyen radyolardan bir tanesi.

2014 yılı ile birlikte yeni planlarını hayata geçirmeye başlayan radyo, 103.8 – FM Band yayını bırakarak yeni kanallar ile dijital alanda devam etme kararı aldı.

Her ne kadar band yayını ile erişim sağlayan dinleyicilerini üzülecek olsa da, bu karar ile Dinamo FM’in dinleyici kitlesini büyüteceği kesin.

Dijital alanda yatırımlarına devam edecek olan Dinamo, internet sitesini ve mobil uygulamasını yenileyerek kullanıcılarına tüm cihazlardan erişim imkanı sağlamış.

Dinamo ile iletişime geçerek neden böyle bir karar aldıklarını ve hedeflerinin ne olduğunu sordum, beni kırmayıp aşağıdaki yazıları ile dönüş yaptılar, eksiksiz olarak yayınlıyorum.

Dinamo FM’i buradan canlı olarak dinleyebilirsiniz.

Dinamo FM

Yeni bir dönem

Önemli haberlerimiz var. Bildiğiniz gibi Kasım 2003’den beri 103.8 FM frekansında yayındayız. 10 yılda pek çok şey değişti. Bu değişikliklere iyi ayak uydurmuş olsak bile, daha büyük değişiklikler yapmanın zamanı geldi.

Yıllardır bağımsız müziğin her türünün en iyi örneklerini sunmayı ve hep en yenilerin peşinden gitmeyi kendimize misyon edinmiş bir oluşum olmaktan gurur duyduk.

Bir süredir tek bir FM kanalına sığmakta zorlandığımızı düşünüyorduk. Internet üzerinden de yayın yapmamıza rağmen, sizlerle paylaşmak istediğimiz mükemmel parçalar artık tek bir kanala sığmamaya başladı.

Ayrıca email, Twitter ve Facebook hesaplarımız ve server loglarımız sayesinde azımsanmayacak kadar büyük bir uluslararası dinleyicimiz olduğunu da görüyorduk. Akıllı telefonların, mobil ve kablosuz bağlantıların artık her yerde olduğu günümüzde, tek bir kanaldan yayın yapmak cumartesi gecesi cezalı olmak gibi hissettiriyordu.

Peki, şimdi? Bugünden itibaren yeni bir platform ile karşınızdayız. Yepyeni iOS uygulamamızı Apple App Store’da bulabilirsiniz. Ayrıca yeni websitemiz dinamo.fm adresinde yayına başladı.

Dinamo 103.8 FM olarak hayatınızın bir parçası haline gelmiş olan kanalımızın adını Legacy olarak değiştirdik. Ayrıca dört adet yeni kanalımız daha yayına başlıyor: Smog, Deep, Caffe ve Sleep. Legacy ve Sleep sonsuza dek bedava olacak. Diğer kanallarımız için ise Premium Üye olmanız gerekiyor. Aylık üyelik fiyatımız $1.99. Yıllık üyelik ise $19.99.

İlk etapta beş kanal ile başlıyoruz ancak yeni kanallar yolda. Açıkçası acele etmeyi pek sevmeyiz. Hatta gereğinden fazla titizizdir bile diyebiliriz.

Eğer diğer müzik servislerinin yaptığı gibi robotlar ve algoritmalar ile playlistler yapsaydık, biz de sayısız kanal yaratabilirdik ancak sizlerle paylaştığımız her parçanın insan elinden geçmesini son derece önemsiyoruz. Takdir edersiniz ki bu süreç de biraz zaman alıyor.

Son olarak, Istanbul 103.8 FM frekansımızdaki yayınımıza 1 Ocak 2014 tarihinde son veriyoruz. Yeni platformumuza ulaşmak için iOS uygulamamızı ve websitemizi kullanabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

Sevgiler.

dinamo.fm / facebook / twitter / tracklist

Önceki
IAB Türkiye Dijital Reklam Yatırımları Raporu
Sonraki
MXToolBox İle Maillerinizin Spam'a Düşmesini Engelleyin!