Ana SayfaGOKHANMMSStumbleUpon Nedir? Nasıl Kullanılır?

StumbleUpon Nedir? Nasıl Kullanılır?

StumbleUpon, sosyal medya platformları içerisinde imleme (bookmarking) kategorisinde yer alır.

Ayrıca ilgi alanlarınıza ve beğenilerinize göre özelliştirilmiş, web site keşif platformu olarak da tanımlanabilir.

Pinterest‘e olan benzerliği ile bilinen StumbleUpon’da beğendiğiniz web sitelerini kendi ilgi alanlarınıza göre pinleyebilirsiniz.

Stumble butonu ile yeni web sayfaları keşfedebilirsiniz, Like ettiğiniz web sayfaları çoğaldıkça beğenilerinize göre daha doğru sonuçlar almaya başlarsınız. Dislike butonu ile beğenmediğiniz sayfalarını bir daha görmezsiniz.

StumbleUpon‘da web sitenizin sayfalarını tek tek eklemeniz gerekmektedir. Buradan üye olduktan sonra aşağıdaki bağlantıyı kullanarak sayfalarınızı ekleyebilirsiniz. (Günlük 10 sayfa)

Kendi sitenizin tanıtımını yapmak için mümkünse tüm sayfalarınızı ekleyin, böylece organik olarak sitenize trafik çekebilirsiniz.

StumbleUpon – Sayfa Ekle

Bu platformun en güzel özelliklerinden birisi sayfaların yanında aynı zamanda fotoğraf ve video ekleyebiliyor olmanız. Youtube, Vimeo gibi sitelerde bulunan videolarınızın linklerini eklediğinizde hatırı sayılır bir görüntülenme sayısına ulaşabilirsiniz.

Beğenilerin başarılı bir şekilde kategorize edilmesi görüntülenmek istenilen içeriğe çok rahat bir şekilde ulaşılmasını sağlıyor. Ayrıca beğendiğiniz ve pinlediğiniz web sayfalarını kategorilerine göre Stumble DNA profilinizde görebiliyorsunuz.

gokhanmms-stumbleupon-nedir-nasil-kullanilir-social-media-bookmarking2

StumbleUpon’u daha aktif kullanabilmek için Firefox – Chrome eklentilerini veya Android – IOS mobil uygulamalarını kullanabilirsiniz. Windows 8 için özel uygulaması da var, kısaca istediğiniz her yerden (bookmark) yer imi listelerinize ulaşabilirsiniz.

Downloads for StumbleUpon

Daha hızlı paylaşabilmek için Bloggerlar İçin Sosyal Paylaşım Butonları yazımı inceleyebilirsiniz.

Önceki
Kullanıcı Deneyimi Nedir?
Sonraki
En Keyifli Tasarım Dükkanları: İstanbul