Ana SayfaGOKHANMMSGoogle Yazarlık Doğrulaması Neden Önemli?

Google Yazarlık Doğrulaması Neden Önemli?

Muhtemelen bir çoğunuz hala Google+ kullanmıyorsunuz veya kullanmamakta ısrar ediyorsunuz.

Ama özellikle aktif blog yazan arkadaşlarım bunu dikkate almalı; Google Plus‘ı daha aktif kullanmalı ve blogunuz ile entegre etmelisiniz.

Google+ 2011 yılında açılan ve 30 Ekim 2013 itibari ile 540 Milyon aktif kullanıya sahip bir sosyal ağ olarak keşfedilecek onlarca özellik ile sizleri bekliyor:)

Google, sürekli yeni özellikler eklediği Google+’ı tüm servisleri ile entegre ederek kullanımını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Her ne kadar az kullanılıyor veya kullanılmıyor gibi görünsede Google yaptığı değişiklikler ile sizi Google+ kullanmaya teşvik ediyor.

Google Plus Yazarlık Doğrulaması Neden Önemli?

Rel=”author” (yazarlık doğrulaması), Google optimizasyonu içerisinde en önemli faktörlerden birisidir. Bu sayede Google tarafından güvenilir olarak sayılır ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünürsünüz.

1- Arama Yapan Kullanıcılar Yazar Olarak Sizin Fotoğrafınızı Gösterebilir
gokhanmms-google-authorship-yazarlik-dogrulamasi-sosyal-medya-web-plus1

2- Sizi Google+’da Kaç Kişinin Takip Ettiğini Görebilirler
gokhanmms-google-authorship-yazarlik-dogrulamasi-sosyal-medya-web-plus2

3- Yazdığınız Diğer Yazıları Görebilirler
gokhanmms-google-authorship-yazarlik-dogrulamasi-sosyal-medya-web-plus3

Sonuç olarak Google arama sonuçlarında yazarlık doğrulaması yapanların daha fazla tık aldığı kesinleşmiştir. Ancak insanların bu sonuçlardan hangisine gidip gitmeyeceğini etkileyen 2 önemli faktör vardır.

1- Google+ Çevrenizde Bulunan Kişilerin Sayısı: Kullanıcılar arkadaş sayınıza göre size bir değer tanımlayabiliyor, yani çok arkadaşınızın olması sunduğunuz bilginin o kadar doğru olduğu anlamına gelir.

2- Profil Fotoğrafınız: Fotoğraf olarak anlamsız görseller ve pozlar yerine yüzünüzün göründüğü ve gülümsediğiniz bir fotoğraf seçmeniz kullanıcıların sizi seçmesinde önemli bir etken olacaktır.

Şimdi;

Aktif olarak kullandığınız Gmail adresiniz ile bir Google+ profili oluşturun ve bu hesap üzerinde yapılan düzenlemeleri kendi hesabınızda uygulayın.

Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra Yazarlık Doğrulaması Nasıl Yapılır? başlıklı yazıyı okumayı unutmayın.

Gönderim Listesine Kayıt Olup Yazılardan Haberdar Olabilirsiniz – No Spam;)

Önceki
DipDisco Night - Bu Gece Sim Pera'da!
Sonraki
Google Yazarlık Doğrulaması Nasıl Yapılır?