Ana SayfaGOKHANMMSTwitter Cards Kullanıcıları için Analytics Hizmeti

Twitter Cards Kullanıcıları için Analytics Hizmeti

Twitter, link içeren tweet’lere zengin görsel öğeler eklemeye yarayan Twitter Cards’a analytics özelliği eklediğini duyurdu.

Böylelikle Twitter Cards’ı kullanan yayıncılar, geliştiriciler ve markalar analiz servisini kullanarak içeriklerinin performansını ölçebilecekler.

Twitter Cards için oluşturulmuş bu analiz aracından görüntülenmeler, URL tıklamaları, uygulama yüklemeleri görüntülenebilirken alınan favoriler, retweet’ler ve takipçiler de ölçümlenebiliyor.

Ayrıca Twitter bu araç üzerinden Twitter Cards’ı daha efektif kullanmak için küçük ipuçları da sunuyor.

gokhanmms-twitter-cards-analytics-web-1

Böylelikle ilk defa içeriklerinin Twitter üzerinden ne kadar etkileşim yarattığını ölçebilecek olan yayıncılar, geliştiriciler ve markalar oldukça detaylı bir rapora ulaşabilecekler. Özellikle yayıncılar kendi tweet’lerinden ziyade kullanıcıları web sitelerine yönlendiren link içeren tweet’lerin etkisini ölçebilecekler.

Twitter ilk olarak bu özelliği BuzzFeed, Flipboard, Path, Foursquare gibi hesaplarla deneme sürecine açtığını ancak yakında Twitter Cards kullanan tüm yayıncıların bu analytics hizmetinden yararlanabileceğini söylüyor.

Ayrıca analytics servisinden en popüler linkleri, en fazla etkileşimde bulunulan kullanıcıları ve en iyi tweet’leri görmek de mümkün. Takipçilerin linkleri hangi uygulamalar ya da araçlar üzerinden tweet’lediğinin bilgisini de veren bu yeni analiz servisi takipçilerin demografik bilgilerini de Twitter Cards kullanıcılarına sunuyor.

Kaynak: sosyalmedya.co

Ayrıca; Twitter Cards Nasıl Kullanılır? yazısını incelemek isteyebilirsiniz.

Önceki
Twitter Cards Nasıl Kullanılır?
Sonraki
Red Bull TV İçerikleri Artık Apple Tv'de!