Ana SayfaGOKHANMMSKEREM TEKİNALP

KEREM TEKİNALP

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz Kerem Tekinalp ile samimi bir röportaj gerçekleştirdik. Twitter üzerinde yakaladığı popülariteyi yaptığı müzik ile başarılı bir şekilde birleştiren Kerem, basamakları hızla tırmanmaya devam ediyor.

1- Öncelikle, kim bu Kerem Tekinalp?
12 Ocak 1991 yılı İstanbul doğumlu olan Kerem Tekinalp, hala aktif olarak Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım bölümü son sınıfta öğrenciliğine devam etmektedir.

Dj’likten once Twitter üzerinden popülerliği ön plandaydı, fakat son iki yıldaki etkinliklerdeki performansları, ve Trap müzik alanında prodüksüyon teaserlarıyla Dj’lik tarafını daha ön plana çıkardı.

2- DJ’lik yapmaya nasıl ve ne zaman başladın?
Dj’liğe 15 yaşında bilgisayar programlarını kurcalayarak başladım, ardından abim yurtdışından gelirken Numark Mixtrack Pro getirmişti, ilk insan karşısına onunla Marmaris’te birkaç otelde çalmaya başlayarak performans sergilemiştim. Birbuçuk sene kullanıp setup’ı satmıştım.

2011 senesinde yine Bilgi Üniversitesi’nde aynı bölümde okuduğum şu an ki çalışma arkadaşım BATU ile tanıştım.

Bir gün TV karşısında otururken BATU bana mesaj atttı, ‘’Twitter üzerinden Küçük Beyoğlu’nda parti yapsak gelir misiniz şeklinde tweet at’’ dedi. Ve o tweet, bizi bu günlere taşıyan dönüm noktamız oldu.

BATU ve Tuna Erlat (Zagor) ile İlk organizasyonunu ve Dj’liğini üstlendiğimiz KB Home Party’imizi yaptık. Ve beklenenin üzerinde bi katılımla bizim önümüzü açan etkinlik oldu.

K&B Home Party Video

3- Kerem Tekinalp hangi Dj’leri dinler ve takip eder?
Trap Müzik alanında: Yellow Claw, Hucci, Diplo, Rl Grime, $1 Bin, Bro Safari, Zagor yakından takip ve parçalarını sıkça dinlediğim ettiğim Dj’ler.

Progressive Müzik alanında: Showtek, Blasterjaxx, Billy the Kit, Dada Life yakından takip ettiğim isimler.

4- Hayran kitleni kimler oluşturuyor?
Hayran kitlesi oluşturacak kadar hayranım var mı bilmiyorum ama, setten indiğimde benimle iletişime geçenler, 20-27 yaşları arasında tam o ortamda bulunmasını istediğim; gerek kıyafet, gerek konuşma üslubuyla samimi olan insanlar.

En çok hoşuma giden de, Adana’da çaldığımda hiç beklenmedik şekilde 4-5 kişilik bi grubun yanıma gelip ‘Seni soundcloud’dan takip ediyoruz, İstanbula gelince’de partilerine gelmek istiyoruz.., diyip bana müzik alanındaki ilerleyişimin Twitter’daki populerliğimi geride bırakmasını göstermesiydi.’

5- Ne tarz müzikler çalıyorsun? Tek başına mı çalıyorsun ve çalmayı en çok sevdiğin parça hangisi?
Eğer setin başına 11 gibi çıkıyorsam R&B-Hip Hop ile başlamak bana büyük keyif veriyor, çoğunlukla BATU ile back to back yaptığım için beraber 12-1 gibi Chill Trap çalıyoruz, saatler ilerledikçe de tempoyu arttırarak Trap parçalar çalıyoruz.

Çalmayı en çok sevdiğim parça ise kesinlikle Yellow Claw – Shotgun, hem herkesin bildiği ve eşlik edebildiği bi parça hem de dropları ve enerjisi çok yüksek.

6- En çok hangi Dj ile birlikte çalmak isterdin?
Her Dj’in hayran olduğu bi Dj vardır, ben de sahne performansına hayran olduğum Major Lazer ve Yellow Claw ile aynı anda çalmak isterdim.

7- Sahne aldığın en büyük organizasyon hangisiydi? Yakında bir organizasyon var mı?
Sahne aldığım en büyük organizasyon yaklaşık 2500 kişilik katılıma gerçekleşmiş olan Blasterjaxx organizasyonuydu.

Ardından yine yaklaşık 3000 kişilik katılımla gerçekleşen Dubvision ve Hardrock Sofa’nın ardından Electropol festivalinde sahne almıştım.

30 Nisan’da da hayranı olduğum Steve Aoki’den önce, Trap parçalarla Maslak Arena’da sahne alıyor olacağım.

8- Yurtdışına açılmayı düşünüyor musun?
Hollanda (biraz net oldu ama ☺)

9- Sektör dışında teklifler geliyor mu? Reklam, Dizi, Sinema, Oyunculuk?
İş oldukça benimle iletişime geçen bir ajans var, hemen hemen iki ayda bir reklam teklifi geliyor, müsait olduğum tekliflere katılmaya çalışıyorum.

10- Hayranlarının sana ve müziklerine bayıldığını biliyoruz 🙂 Onlara ne söylemek istersin?
Her setten indiğimde dinleyicilerden çok güzel tepkiler alıyorum, destek verip yanımda oldukları için çok teşekkür ederim.

Ayrıca Mart ayı sonuna Trap prodüksüyonum ve Mayıs sonuna BATU ile beraber çalıştığımız Progressive prodüksüyonumuz çıkmış olacak, takipte kalın ☺

(BATU ile olan progressive parçamızdan 10 saniye)

Kerem Tekinalp & BATU – Roxy Performance

Takip Etmeyi Unutmayın;)

keremtekinalp.com
Facebook (Official) – (Personal)
Soundcloud
Twitter
Vine
Instagram
Youtube

Önceki
Pepsi MAX & Jeff Gordon ″Test Drive 2″
Sonraki
Ücretsiz Sosyal Medya İkonları [FLAT]