Ana SayfaGOKHANMMSFacebook’ta Sağ Sütun Reklamlarında Güncelleme

Facebook’ta Sağ Sütun Reklamlarında Güncelleme

Popüler sosyal ağ Facebook’un daha önce sağ taraftaki reklamların değişikliğine dair yaptığı bilgilendirme sonrasında yenilenmiş sağ sütun reklamlarının bu hafta itibariyle güncellendiğini resmi blogundan duyurdu.

Sağ sütun reklamlarının yeni görünümüne geçilmesiyle birlikte sağ sütundaki reklamlar daha büyük, daha efektif ve satınalması daha kolay bir formata geçecek.

Bu değişiklik sayesinde sağ taraf reklamları Haber Kaynağı ile daha uyumlu görünecek. Reklam alanları daha büyük olacak ve Haber Kaynağı reklamlarıyla aynı rasyolara getirilecek.

gokhanmms-facebook-news-advertising-sidebar-2

Bu format değişikliğinin yanı sıra sağ sütunda daha az reklam gösterilmeye başlanacak. Bu durum Facebook’un sağ sütun reklamlarında yer alma rekabeti doğuracağa benziyor, haliyle bu da bazı reklamverenler için fiyatların artması anlamına geliyor.

Bununla birlikte reklam vererek ürünlerini satmak ve web sitelerine trafik almak isteyen reklamverenler haber kaynağı içi ve sağ sütun reklam yerleştirmeleri için farklı görseller seçmek zorunda kalmayacaklarını belirtelim.

Önceki
Heyecan Verici Sanatçı Kadrosuyla Ekşi Fest 21 Haziran’da!
Sonraki
Sınırları Zorlayan Micro Art Sanatçısı: Hasan Kale