Ana SayfaGOKHANMMSMotosikleti ile Dünyayı Gezen Genç “Gezgin”: Tolga Başol

Motosikleti ile Dünyayı Gezen Genç “Gezgin”: Tolga Başol

Bu yazımızda tutkunu olduğu motosikleti ile dünyayı gezme fikrini 1 Haziran 2014 tarihi itibariyle hayata geçiren, bu gezisinde Türkiye’ye dönüş tarihi belli olmayan görsel iletişim tasarımcısı Tolga Başol ile tanıştıracağız sizi.

İstanbul’da medya sektöründe 13 yıla yakın bir zamandır çalıştıktan işini bırakan Tolga Başol, planladığı dünya turuna çıkana kadar motosikletiyle;

Afganistan, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Suriye, Lübnan, Ürdün, Moldova, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Arnavutluk, Makedonya, Slovenya, Avusturya, İtalya ve İsviçre’yi gezmiş bir yolcu.

gokhanmms-ride-must-go-on-tolga-basol-travel-seyahat-route

Uzun yıllardır hayali olan ve planladığı dünya turu için işini bırakıp 1 Haziran 2014 tarihi itibariyle İstanbul’dan yolculuğuna başlayan Tolga, seyahatin ana fikrinde olduğu gibi “Ride Must Go On” diyor ve sürebildiği kadar süreceğini belirtiyor.

KTM Spormoto Türkiye‘nin ana sponsor olarak destek verdiği projesine USA’den Giant Loop ve Klim markaları da destek vermiş.

gokhanmms-ride-must-go-on-tolga-basol-travel-seyahat-2

Çeşitli ülkeleri, kültürleri ve yaşam biçimleri gerçekten çok merak ettiğini söyleyen, motosiklet üzerindeyken nasıl çekim yapabilen Tolga, daha önceki gezilerinde olduğu gibi dünya seyahati sırasında da yolculuğunu çekip ardından film yapmayı planlıyor.

Tolga Başol’un şu ana kadar çekip hala yapım aşamasında olan filmlerinden fragmanları izleyebilirsiniz.

gokhanmms-ride-must-go-on-tolga-basol-travel-seyahat-3

gokhanmms-ride-must-go-on-tolga-basol-travel-seyahat-4

Unutmadan, Tolga Başol’un seyahati ile ilgili tüm detayları, videoları ve fotoğrafları Facebook sayfasından, gerçek zamanlı olarak nerede olduğunu ise internet sitesinden takip edebileceğinizi belirtelim.

Önceki
Tweet'ler Üzerinden Satın Alma Dönemi Başlıyor!
Sonraki
Dünyanın 360° Full HD Çekim Yapabilen İlk Kamerası: Giroptic