Ana SayfaGOKHANMMSHareketli Gif Yapabileceğiniz 6 Araç

Hareketli Gif Yapabileceğiniz 6 Araç

Tumblr ile başlayan ve profesyonel olarak da Mert Keskin gibi sanatçılara ilham kaynağı olan Gif’ler online dünyanın önemli bir parçasını oluşturuyor.

Yaratıcı Gif’ler oluşturabilmek için web üzerinde bulunan milyonlarca içeriği kullanabilirsiniz. Ayrıca Gif yapabilmek için iyi bir Photoshop vs. kullanıcısı olmanıza gerek yok.

Twitter‘ın geçen hafta gif desteğini aktif ettiğini duyurmasından sonra daha fazla gif görür olduk.

Bu oyundan geri kalmak istemiyorsanız aşağıdaki araçları kullanarak istediğiniz gif’leri oluşturabilirsiniz.

1. Imgflip

ImgFlip ile YouTube üzerinden beğendiğiniz videonun Gif halini oluşturabilirsiniz. Ücretsiz olan servis üyelik istiyor ancak daha profesyonel Gif’ler hazırlamak için hesabınızı yükseltmeniz gerekebilir.

Image: Tumblr, tonyandpeppermfw
Image: Tumblr, tonyandpeppermfw

2- GifSoup

Ücretsiz bir servis olan GifSoup, YouTube video desteği sağlıyor ancak Gif oluşturduğunuzda kocaman bir reklam görebilirsiniz.

3- Makeagif

Makeagif, Facebook veya Twitter adresiniz ile bağlanmanıza izin veriyor, eğer girişi bu şekilde yaparsanız Gif üzerine reklam eklemiyorlar.

Image: Tumblr, kmt9696
Image: Tumblr, kmt9696

4- GIF Brewery

Mac kullanıcılarının 4,99$ ödeyerek sahip olabilecekleri GIF Brewery, herhangi bir video dosyasını Gif’e dönüştürmenize olanak sağlıyor. Ayrıca özel efekt ve yazıları sonradan ekleyebileceğiniz kullanışlı bir uygulama olarak öne çıkıyor.

5- Vidgiffy

Ücretsiz bir Windows 8 uygulaması olan Vidgiffy ile iddialı Gif’ler hazırlayabilirsiniz. Aşağıda New York Fashion Week için hazırlanan o iddialı Gif’leri görebilirsiniz.

Image: cinemagraphs.com
Image: cinemagraphs.com
Image: cinemagraphs.com
Image: cinemagraphs.com

6- VineGifR

Twitter mühendisi tarafından hazırlanan ücretsiz Mac uygulaması ile Vine videolarını Gif’e dönüştürebilirsiniz. Vine URL’sini yapıştırıp kaydedileceği yeri göstermeniz yeterli.

Image: Tumblr, SantaFeU
Image: Tumblr, SantaFeU
Önceki
En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Kaynakları
Sonraki
WhatsApp IOS 8 Konsept Tasarımı