Ana SayfaGOKHANMMSWordPress 4.0 Benny – Geliştirilmiş içerik editörü, otomatik genişleyen yazı alanı ve yeni eklenti yükleyicisi ile yayınlandı!

WordPress 4.0 Benny – Geliştirilmiş içerik editörü, otomatik genişleyen yazı alanı ve yeni eklenti yükleyicisi ile yayınlandı!

Geçtiğimiz Nisan ayında WordPress 3.9 Smith versiyonunu yayınlayan WordPress dün gece 4.0 Benny‘i kullanıcılarına sundu.

WordPress, Benny güncellemesi ile yazma deneyimini geliştirmenin yanında ve WordPress kullanımını kolaylaştırmayı hedefliyor. Ufak ama önemli yenilikler ile sunulan Benny versiyonu ile Tweetleri ve YouTube videolarını sadece içeriğin linkini kullanarak WordPress içerisine embed edebiliyorsunuz.

WordPress Benny 4.0 versiyonunu indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.
WordPress.org/Download (6.3MB).

WordPress 4.0 Benny Özellikleri

– Editör içerisine eklenen videoları aynı anda izleyebilir ve üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.

– Yeni embed özelliği ile YouTube veya Twitter üzerinden sadece eklemek istediğiniz içeriğin linkini editör içerisine yapıştırmanız yeterli. Aynı anda içeriğin gerçek önizlemesini görebilir, üzerinde düzenleme yapabilirsiniz. Ayrıca TED videoları ve YouTube çalma listeleri buna dahil.

– Uzun yazılar yazdığınızda editörün boyutunu değiştirmeniz veya bir alanı bold yapmak istediğinizde tekrar en üste çıkmanız gerekiyordu. Yeni güncelleme ile siz yazdıkça editör genişleyecek, aşağıya doğru indiğinizde editör özellikleri sabit kalacak şekilde ayarlanmış.

– Yeni eklenti bulma aracı ile WordPress’in sunduğu 30.000’den fazla ücretsiz eklentiden size en uygun olanını bulabilirsiniz.

Ayrıca Benny adının Amerikan caz klarnetçisi ve grup başkanı Benny Goodman onuruna verildiğini belirtelim.

Önceki
LightFreq - Müzik ile renkleri bir arada kullanan akıllı lamba
Sonraki
Üst düzey sosyal ağların dünya üzerindeki yayılımı, Facebook 130 ülkede aktif