Ana SayfaEğlenceOrmanlardan Hemen Önceki Gece | 6 Şubat Cuma – Moda Sahnesi

Ormanlardan Hemen Önceki Gece | 6 Şubat Cuma – Moda Sahnesi

Kri Sahne, Bernard Marie Koltes‘in yazdığı, Ayberk Erkay‘ın çevirdiği, Barış Yurtsever‘in yönetip oynadığı “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” ile 6 Şubat da moda sahnesinde.

Merkezi Ankara’da olan Kri Sahne, gezici bir tiyatro topluluğu olup; amacı gidebildiği her sahnede oyunlar oynayarak, ulaşabileceği en fazla sayıda seyirciye ulaşmaktır. Prömiyerini 20 Kasım’da Ankara Sanat Tiyatrosu‘nda, ilk turnesini 6 Aralık’ta İstanbul Moda Sahnesi‘nde yapan Kri Sahne, temsillerine devam ediyor.

Kri Sahne‘yi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

gokhanmms-ormanlardan-hemen-onceki-gece-baris-yurtsever-moda-sahnesi-kri-sahne-1

Oyun Hakkında

Oyun, sokakta yaşayan ‘yabancı’ denilen, ismi dahi olmayan evsiz bir adamın oldukça uzun ve kesintisiz bir monoloğundan oluşuyor.

Oyunu sahneye uyarlayan ve ‘yabancı’ karakterini canlandıran Barış Yurtsever, oyunla ilgili olarak, “Oynadığım karakter ‘yabancı’ toplumu içselleştirememiş, sadece kendi benliğini kovalayan onu da bulamayan karmaşanın içinde sıkışmış bir karakter.

Bir umut vaad etmiyor topluma ama kendine dair bir umudu var. Toplumdaki bu yalnızlaştırma durumu beni dünyada en rahatsız eden durum. Koltes’in ironik sözleri, onun baktığı pencereden bir oyun sahnelemek fikri beni çok heyecanlandırdı. Seyirci sokakta gördüğü başını çevirdiği durumlara bu oyunda bakmak zorunda kalıyor” diyor.

Önceki
Google ve Uber Araç Kiralama Servisinde Karşı Karşıya Geliyor
Sonraki
Sahibinden.com IOS Uygulaması Yenilendi