Ana SayfaREHBERHOW-TOWordPress’te Yazınızın Görseli Nasıl Olmalı?

WordPress’te Yazınızın Görseli Nasıl Olmalı?

Online veya Offline çalışmalarda kullanacağınız görseller, yaptığınız çalışmaların kullanıcıların dikkatini çekmesi hatta rahatlıkla aksiyon almasını sağlayabilir.

Renkleri, fontları, desenleri ayrı önem taşıyan görseller özellikle dijital alanda çalışmalar yapıyorsanız ayrı önem taşıyor çünkü dijitalde yer almak istiyorsanız sadece güzel görsel hazırlamanız yeterli olmayabilir.

WordPress’te Yazınız İçin Neden Görsel Hazırlamalısınız?

Özel görsel hazırlamak herkes için mümkün olmayabilir ancak bunu yapmayı başardığınızda alacağınız geri dönüşler diğerlerine göre daha iyi olacaktır.

1- Etkili Bir SEO İçin
Google her geçen gün standartlarını artırıyor ve kullanıcıların daha kaliteli içerik sunmak adına çalışmalar yapıyor. Google, arama sonuçlarında karşınıza kötü görseller çıkarmak ister mi? Hayır. Her geçen gün algoritmasını geliştiren Google, botları sayesinde hazır görseller ile özel hazırlanan benzersiz görselleri ayırt edebiliyor.

Ayrıca güzel görsel hazırlamanız yeterli değil, en önemlisi ve unutmamanız gereken şey dijital ortamda yüklediğiniz görsellerin isimlendirilmiş olması.

Yani asdfghjkl.png adında bir görsel yüklemek yerine hiç yüklemeyin daha iyi. Görselleri yazınızın ve web sayfanızın konusu ile etiketlediğinizde Google Görseller tarafında önceliğe sahip olursunuz. Görsellerinizin etiketleri gokhanmms-yazi-konusu-ne-olmali-acaba.png şeklinde olmalıdır.

Google Arama Sonucu: gokhanmms

2- Diğer Çalışmalardan Ayrılmak İçin
Dijital ortamda her gün milyonlarca yazı ve görsel içerik üretiliyor, peki siz miyonlarca içerik arasından ne yaparak sıyrılabilirsiniz.

Üreteceğiniz içerik daha önce başkası tarafından üretilmiş olabilir, tabii ki yazı tarafında özgün anlatımınızı kullanarak farklılık yaratabilirsiniz ancak yazınız hakkında daha önceden kullanılmış görselleri bulup kendinize yeni ve özgün bir görsel hazırlamanız gerekiyor.

Veya benim yaptığım gibi her yazı için özel bir görsel hazırlayın, ben tüm yazılar için bunu yapıyorum çünkü görselin gücüne inanıyorum. Bu çalışma size trafik ve sosyal paylaşım olarak geri dönecektir emin olun.

Eşsiz Görselinizi Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Kaynaklar

Görselleriniz için kullanabileceğiniz çok fazla kaynak var, daha önce En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Kaynakları hakkında bir yazı yazmıştım.

Aşağıdaki kaynakları bonus olarak düşünebilirsiniz. 😀 Gerçekten çok güzel fotoğraflar var.

StockSnap.io
Life Of Pix
New Old Stock
pixabay

Görsel Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz Araçlar

Photoshop vb. programları kullanamıyorsanız üzülmeyin, daha önce yazdığım Online Fotoğraf Editörü Pixlr’ı veya aşağıdaki uygulamaları kullanabilirsiniz.

Pic Monkey
Canva
Piktochart
Google Slides

Eğer görsel düzenleme konusunda yardım isterseniz burayı kullanabilirsiniz.

Önceki
Deneysel Baskıresim
Sonraki
Bir Devir Sona Erdi: Dosya Paylaşım Sitesi RapidShare Kapanıyor