Ana SayfaTEKNOLOJİFlipboard, Masaüstü İçin Web Versiyonunu Yayına Aldı

Flipboard, Masaüstü İçin Web Versiyonunu Yayına Aldı

Salı günü itibariyle firma artık masaüstü versiyonuyla hizmet vermeye başladı. Kullanmaya başladıktan sonra dikkatinizi çekecek ilk şey mobil versiyonuyla nerdeyse tıpa tıp aynı olması.

Belli ki Flipboard web versiyonuyla uzun zamandır uğraşmış ve karşımıza kayda değer bir görüntüyle çıktı. Mobil versiyonunu epey süredir kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki web versiyonuna çok kısa bir sürede alıştım ve artık iPhone’dan çok az giriyorum.

Gündüzleri özellikleri Macbook’umdan işlerimi hallettiğim için Flipboard web benim için ilaç gibi oldu.

İçeriğe bakacak olursak, mobil versiyonundan tanıdığımız “Cover Stories” web versiyonuna da konulmuş. Cover Stories bölümü bilmeyenler için; takip ettiğiniz kaynakların popüler olan yazılarını derleyen ve Flipboard’u açtığınızda ilk karşınıza çıkan güzel bir özellik.

Özellikle çok fazla konuyu takip eden kullanıcılar için uygulamayı Cover Stories’den takip etmek çok daha kullanışlı ve hızlı oluyor. Cover Stories özelliğinden bahsetmişken Flipboard gerçekten bu özelliği iyi kullanıyor; konuların arasından popüler olanları sizin için seçiyor.

gokhanmms-flipboard-on-web-versiyonu-1

iPhone 6 ve 6+ kullananlar için Flipboard yeterli bir ekran büyüklüğü sunsa da web arayüzü gibi olamaz. Mobil kullanım ne kadar çok artmış olsa da laptoplar ve masaüstü bilgisayarlar iş ve okul için vazgeçilmez. Flipboard’un web versiyonuyla bu açık kapatılmış oldu böylece.

www.flipboard.com’dan ulaşabildiğiniz uygulamaya ilk üyelik girişi yaparak kendi hesabınız üzerinden kaynaklarınıza ulaşıyorsunuz. Cover Stories bölümünde sizin için özel derlenen konuları okuyabilirsiniz. Following bölümünde takip ettiğiniz kaynaklara ulaşabiliyorsunuz.

Explore bölümü ise Flipboard’un başka güzel bir uygulaması. Sizin gibi magazin oluşturan insanları takip edebilir veya başka konulara bakmak isterseniz (şuan gündemde olan, popüler olan) burdan rahatlıkla takip edebiliyorsunuz.

Bunun dışında arama bölümünde bileceğiniz üzere konu, kaynak gibi istediğiniz şeyi aratabiliyorsunuz.

gokhanmms-flipboard-on-web-versiyonu-2

Biraz istatistiksel bilgiler vermek gerekirse Flipboard’un şuan 34.000 den fazla takip edebileceğiniz yazısı bulunuyor. 160 milyon dolarlık marka değeriyle 2010 yılında tabletlere “Your Personal Magazine” sloganıyla çıkmış ve gelinen nokta muhteşem.

Yaklaşık 50 milyon üyesi var ve sadece 30 milyonu Ekim 2014’den sonra üye olmuş. 2015 yılında bu başarıyı daha da katlayacaklarını düşünüyor, herkese şimdiden iyi okumalar diliyorum.

Önceki
Çağdaş Sanatta Performans Sanatı
Sonraki
Okudukça insan beynini update eden kitaplar!