Ana SayfaREHBERHOW-TOSnapchat’te Konuma Özel Filtre Nasıl Oluşturulur?

Snapchat’te Konuma Özel Filtre Nasıl Oluşturulur?

Snapchat‘in konumunuza göre değişen özel filtreleri kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.

Peki bulunduğunuz konuma özel çıkan bazı filtrelerin kullanıcılar tarafından tasarlandığını biliyor muydunuz?

Eğer tasarım programları konusunda bilginiz varsa, siz de bulunduğunuz bölgeye özel filtre hazırlayıp Snapchat‘e gönderebilirsiniz.

gokhanmms-snapchat-geofilters-konuma-ozel-filtre2

Tasarladığınız filtreyi Snapchat’e nasıl gönderirsiniz?

Öncelikle bazı kurallara uymanız gerekiyor, dilerseniz hazır şablonları (PSDAI) indirebilir veya aşağıdaki kuralları dikkate alarak çalışmanızı hazırlayabilirsiniz. Şablonları Adobe Photoshop veya Illustrator ile düzenleyebilirsiniz.

Yükleyeceğiniz çalışmanın PNG formatında, 1080px genişliğinde, 1920px yüksekliğinde ve 300kb altında olması gerekiyor. Tasarım özellikleri ile ilgili daha fazla bilgi için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

gokhanmms-snapchat-geofilters-konuma-ozel-filtre3

Çalışmanız yüklemeye hazır olduğunda buradan Snapchat Geofilters sayfasına gidin ve aşağıdaki adımları uygulayarak yüklemeyi tamamlayın.

gokhanmms-snapchat-geofilters-konuma-ozel-filtre4

Hazırlamış olduğunuz PNG görseli sağ tarafta bulunan upload image alanına tıklayarak yükleyin.

gokhanmms-snapchat-geofilters-konuma-ozel-filtre5

Yüklemeyi tamamladıktan sonra harita üzerinde filtrenin ilgili konumunu belirlemeniz ve sizden istenilen bilgileri girerek Submit ile çalışmanızı göndermeniz gerekiyor.

gokhanmms-snapchat-geofilters-konuma-ozel-filtre1

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra vermiş olduğunuz mail adresine çalışmanızın yüklendiğini ve onaylandığında bilgilendirileceğinizi anlatan bir mail alacaksınız.

Benim düşüncem bu özelliği kullanarak girişim ofisleri, markalar ve daha bir çok mekan kendine özel filtrelerini hazırlayabilir ancak Snapchat‘in bu konuda ne kadar esnek olduğunu bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Önceki
Yeni Airbnb logosu Bélo, eski bir marka kitabında bulundu
Sonraki
Yeni Apple TV