Ana SayfaTEKNOLOJİiPhone 6s almadan önce bilmeniz gerekenler

iPhone 6s almadan önce bilmeniz gerekenler

Apple yaptığı son etkinlikte tanıttığı yeni iPhone 6s, özellikleri ve getirilen yenilikler ile şimdiye kadar üretilen en iyi iPhone olma özelliğini taşıyor.

12 Eylül’de ön sipariş almaya başlayacak olan iPhone 6s’de tasarım adına bir değişiklik yok ancak donanım ve yazılımsal olarak büyük değişime uğradığını yapabildikleri ile net bir şekilde kanıtlıyor.

gokhanmms-iphone-6s-apple-new-features-1

3 Boyutlu Dokunmatik Ekran Teknolojisi

gokhanmms-iphone-6s-apple-new-features-2

iPhone’un bugüne kadar yaşadığı tartışmasız en büyük değişikliği olan bu özellik ile farklı boyutlara geçmeye hazır olun. Daha önce 2D dokunmatik ekranlar kullanan Apple, iPhone 6s ile benzersiz bir deneyim sunuyor.

Uyguladığınız baskıyı anlayabilen ekranlar sayesinde uygulamayı açmadan kısayolları kullanarak dilediğiniz sekmeye geçiş yapabileceksiniz.

Yani Safari’yi açmadan Safari içerisinde bulunan Okuma Listesine geçiş yapabiliyorsunuz.

Çok Daha Hızlı

Şimdiye kadar üretilen en hızlı iPhone. Diğer modellere göre %70 daha hızlı olan iPhone 6s‘in yeni nesil A9 çipi ile canlı fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yeni Rose Gold

gokhanmms-iphone-6s-apple-new-features-3

iPhone mevcut renkleri Space Gray, Gold ve Silver’a daha cesur bir renk daha ekleniyor, Rose Gold. iPhone artık 4 renkli ve daha cesur.

Harika Fotoğraflar Çekin

Apple’ın en gelişmiş kamera özelliklerine sahip iPhone 6s ile fotoğraflarınız daha kaliteli. Benzersiz 12MP iSight kameraya sahip olan yeni iPhone diğerlerinden %50 daha fazla piksele sahip ve daha hızlı odaklanabiliyor.

Yeni Ödeme Planı: iPhone Upgrade Program

Apple gerçekleştirdiği son etkinlikte yeni iPhone ile birlikte yeni ödeme planı iPhone Upgrade Program‘ını tanıttı. Kullanıcı bu program sayesinde her ay minimum 32 dolar ödeme ile 2 yıllık sözleşme yaparak yeni bir iPhone alabiliyor.

12 aylık ödeme sonrasında Apple, eski iPhone’u isteyerek yeni tanıtılan iPhone’u veriyor ve kullanıcı 32 dolar ödemeye devam ediyor. Yeni iPhone verildiğinde sözleşme tekrar yenileniyor.

Yeni iPhone Upgrade Program Fiyatlandırması

iPhone 6s
– 16 GB modeli için 32,41 dolar
– 64 GB modeli için 36,58 dolar
– 128 GB modeli için 40,75 dolar

iPhone 6s Plus
– 16 GB modeli için 36,58 dolar
– 64 GB modeli için 40,75 dolar
– 128 GB modeli için 44,91 dolar

Bu programa dahil olarak yeni iPhone sahibi olmakla kalmıyor aynı zamanda 99$ değerindeki Apple Care+ paketini ücresiz alabiliyorsunuz. Bu paket içerisindeki 2 yıllık garanti, telefon desteği, ekran kırılması, suyla temas ve yere düşme gibi kazalara karşı maksimum 2 seferlik (servis ücretini ödemek koşuluyla) desteğe sahip oluyorsunuz.

Şimdilik Amerika’daki Apple Store‘larda geçerli olan programın önümüzdeki zamanlarda tüm ülkeler için geçerli olmasını umuyoruz.

Önceki
Periscope son güncelleme ile yatay canlı yayınları destekliyor
Sonraki
Sosyal linkleri tıklamadan önizlemenizi sağlayan Chrome eklentisi: HoverCards