Ana SayfaKRİPTO PARAHABERBitcoin fiyatı 8.500 doların altına düştü

Bitcoin fiyatı 8.500 doların altına düştü

Bitcoin, bu hafta içerisinde kripto para geleceği hakkında çıkan olumsuz görüşlere daha fazla dayanamayarak 8,500 doların altına düştü. CoinDesk’in haberine göre, Bitcoin güne 9,052 dolar seviyelerinde başladı ve gün içerisinde 7,695 dolara kadar geriledi. Yazıyı yazdığım an itibari ile Bitcoin, Kasım ayından bu yana en düşük fiyatı olan 8,660 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son derece değişken bir fiyata sahip olan Bitcoin‘in son bir aydır düşüş trendinde olduğunu hatırlatmakta fayda var.

CoinMarketCap verilerine göre Ethereum, Ripple ve Litecoin dahil olmak üzere tüm kripto paralar yüzde 20 ile 30 arasında düşüş yaşamış durumda.

Bitcoin’in geçtiğimiz 17 Aralıkta tüm zamanların rekorunu kırarak 19.783 dolar seviyesine çıktığı göz önüne alındığında şu anki durum oldukça can sıkıcı. Ancak Bitcoin’in 2017 Ocak ayında 800 dolar seviyelerinde olduğunu unutmamak gerekiyor.

Kripto para birimleri için yapılan düzenlemeler nispeten yeni olsa da, yaşanan son gelişmeler yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Hindistan’ın Bitcoin’i kabul etmediğini açıklaması, Kore’nin kripto para işlemlerini yasaklamayı planlaması ve Çin’in kripto para ticareti üzerindeki artan baskısı bunlardan bir kaçı.

Ayrıca birkaç gün önce açıklama yapan Facebook, reklam politikalarının bir parçası olarak aldatıcı kripto para reklamlarını yasaklayacağını duyurdu. Ancak bu işlemin yalnızca altadıcı reklamlar için geçerli olduğunu vurgulamak gerekiyor.

Tüm bu olumsuzlukların dışında Samsung, kripto para madenciliği için özel olarak tasarlanmış ASIC çip çalışmalarına başlıyor. Kripto para madencileri daha güçlü cihazlar hazırlamak için ekran kartlarına yönelmiş ve bu durum stok, fiyat sorunlarına neden olmuştu.

Kaynak: verge.com

Önceki
Uzakrota Travel Summit İçin Geri Sayım Başladı!
Sonraki
Snapchat, Snap Store ile uygulama içinden alışverişi test ediyor