Ana SayfaREHBERNetflix’i daha iyi kullanabilmeniz için 5 ücretsiz araç

Netflix’i daha iyi kullanabilmeniz için 5 ücretsiz araç

Netflix, bugün binlerce dizi ve filme ulaşabileceğiniz en iyi servisler arasında yer alıyor, ancak bu haliyle bile eksik yanları olduğunu söyleyebiliriz. Eğer izleme deneyiminizi her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorsanız 3. parti uygulamalar ile bunu yapabilirsiniz.

Netflix üzerindeki tüm yayınlara ulaşabilmek, beğendiğiniz sahneleri paylaşabilmek, hatta arkadaşlarınız ile aynı anda izlemek istiyorsanız aşağıdaki uygulamalar ile bunları yapabilirsiniz.

1. Flixable: Netflix üzerinde arama yapmanın kolay yolu

Flixable, Netflix arayüzünde arama yaparak ulaşamayacağınız tüm yayınları detaylı arama seçenekleri ile erişilebilir hale getiriyor. Tür, IMDB puanı, eklenme tarihi gibi detaylı aramalar yaparak tüm Netflix yayınlarını listeleyebiliyorsunuz. Ayrıca 1900-2018 yılları arasındaki tüm filmleri platforma eklenme sırasıyla görebilirsiniz.

Yalnızca Türkiye’deki kullanıcıların dikkat etmesi gereken bir durum var. Netflix üzerindeki içeriklerin tamamı her ülkede aktif değil, Flixable ile Amerika, Kanada ve İngiltere’de aktif olan yayınlar için arama yapabilirsiniz. Ancak aşağıdaki diğer araçlar ile bu durumun da üstesinden gelebilirsiniz.

Flixable’a buradan ulaşabilirsiniz.


2. Simkl Enhancer: Netflix’in gizli kodlarına, listelerine ve daha fazlasına erişin

Netflix, henüz nedeni bilinmemekle birlikte içerisinde bulunan binlerce içeriği gizli kodlar ile gizlemiş durumda. Normal arayüz üzerinden herhangi bir şekilde bu içeriklere erişmeniz mümkün değil. Ancak basit bir Chrome eklentisi ile bu gizli içeriklere ve daha fazlasına kolayca erişebilirsiniz.

Simkl tarafından geliştirilen bu eklenti, Netflix hesabınızı ek özellikler ile sizin için kişiselleştiriyor. Ayrıca yeni bir arama özelliği ekleyerek gizli kategorilerin tamamını erişebilir hale getiriyor. Bu gizli kategorileri favorinize ekleyebilir, TV şovları veya filmlere göre sıralayarak herhangi bir içeriğe ulaşabilirsiniz. Bu eklenti ayrıca klasik Netflix önerisine benzer şekilde, daha önce yaptığınız tercihlere göre önerilerde de bulunabiliyor.

Simkl Enhancer Chrome eklentisini buradan indirebilirsiniz.


3. Projections.io: İzlediğiniz herhangi bir sahnenin 20 saniyelik klibini oluşturun

İzlediğimiz filmler ve TV şovlarında genellikle arkadaşlarımız ile paylaşmak istediğimiz anlar bulunur. Projections.io bunu yapmanın en kolay yolu diyebilirim. Tek bir tıklama ile Netflix‘te izlediğiniz sahnenin herhangi bir 20 saniyelik bölümünü videoya dönüştürebilirsiniz.

Chrome uzantısını veya iPhone uygulamasını yükleyin. Netflix’te paylaşmak istediğiniz bir sahne varsa Projections.io simgesine tıklayın. Video duracak, sonrasında 20 saniyelik klibiniz hazır. Eğer açıksa, videoları altyazılar ile birlikte oluşturabilirsiniz.

Eklentinin tek dezavantajı, tüm klipler Projections.io sitesine yükleniyor. Bunda bir sorun yok, dilediğiniz yerde paylaşabilir veya hesaba ihtiyaç duymadan görüntüleyebilirsiniz. Ancak bu videoları gif’e dönüştürerek paylaşabilsek daha güzel olabilirdi.

Projections.io‘nun Chrome eklentisini buradan, iOS uygulamasını buradan indirebilirsiniz.


4. Rave: Netflix yayınlarını arkadaşlarınızla aynı anda izleyin ve sohbet edin

Netflix‘i uzaktaki bir arkadaşınızla sohbet ederek izlemek ister misiniz? Rave uygulaması ile farklı ülkelerde olsanız bile bunu yapabilmeniz mümkün.

Uygulamayı açın, Netflix ile giriş yapın ve ilgili videoyu başlatın. Sonrasında isterseniz herkese açık veya belirli arkadaşlarınızı davet edeceğiniz şekilde gizli bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Dahil olan kişiler ile video altında sohbet edebilirsiniz. Ancak sohbet alanı ekranın yarısını kaplıyor ve bu biraz sinir bozucu. Telefon yerine tablet kullanmak daha iyi bir tercih olabilir.

Unutmamanız gereken diğer bir konu ise, Netflix yayınları her ülkede aktif değil. Paylaştığınız videonun, arkadaşlarınızın bulunduğu ülkede aktif olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Rave‘in Android uygulamasını buradan, iOS uygulamasını buradan indirebilirsiniz.


5. Netflix Video Ayarları: Parlaklık, Doygunluk ve Kontrastı Değiştirme

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın ekran özellikleri videonun kalitesini direkt olarak etkiliyor. Ne yazık ki Netflix’in ekranın özelliklerine göre özel bir ayar yeteneği bulunmuyor. Bu eklenti ile video görüntüsü üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilirsiniz.

Bu eklentinin en güzel yanı önceki – sonraki hali şeklinde karşılaştırma yapmanıza olanak sağlaması. Aynı zamanda bu eklenti, ayarları yaparken bilgisayarınızın işlemcisinden yararlanır, internet bağlantınızı herhangi bir şekilde etkilemez.

Diğer güzel yanı ise her dizi ve film için yaptığınız ayarları kaydetmesi. Bu sayede her seferinde tekrar tekrar ayar yapmanıza gerek kalmadan Netflix’in keyfini çıkarabilirsiniz.

Chrome eklentisini buradan indirebilirsiniz.

Kaynak: makeuseof.com

Önceki
Spotify, masaüstü platformunda söz yazarı ve yapımcı bilgilerini göstermeye başladı
Sonraki
Türkiye'de Bitcoin ve Altcoin alıp satabileceğiniz borsalar ve transfer ücretleri