Ana SayfaKRİPTO PARAHABERÇinli arama motoru Baidu, CryptoKitties benzeri evcil hayvan projesini başlattı

Çinli arama motoru Baidu, CryptoKitties benzeri evcil hayvan projesini başlattı

Çin'in arama motoru devi Baidu'nun Blockchain temelli yeni oyun projesi "Leci Gou" başladı.

Çin’in arama motoru devi Baidu, Blockchain temelli yeni oyun projesini başlattı. “Leci Gou“, CryptoKitties‘e çok benzemesine rağmen kullanıcılar bu oyunda daha çok köpekler ile ilgileniyorlar.

CryptoKitties‘e benzeyen “Leci Gou” oyunu “Let’s Go” anlamını taşıyor. Baidu bu projenin, Blockchain teknolojisi ile üzerine yaptıkları geniş kapsamlı bir çalışmanın parçası olduğunu dile getiriyor.

CryptoKitties, Blockchain temelli ilk oyun olarak biliniyor. Bu oyunda, kullanıcılar dijital kedileri satın alarak yetiştirebiliyor ve bu kedi diğer kullanıcılar tarafından klonlanamıyor. Kedi sahibi olan bir kullanıcı, kedisinin rengini veya özelliklerini değiştirerek diğer kullanıcılara satabiliyor.

Bu oyunun popülerliği sayesinde Fishbank benzeri oyunlar hayata geçirildi, CryptoPets ve CryptoPuppies ise çok yakında piyasaya çıkmak üzere geliştirilmeye devam ediyor.

Leci Gou“, CryptoKitties’de olduğu gibi kullanıcıların sanal hayvanları alıp satmasına olanak sağlıyor. Diğerlerinden faklı olarak bu defa blok zincirinde yaşayanlar kediler değil köpekler olacak. Bu oyun Linux Vakfı liderliğindeki Hyperledger konsorsiyumunun üyesi olan Blockchain ekibi tarafından geliştirilmiş.

Web sayfası üzerinden farklı görünüm ve fiyatlara sahip olan sanal köpekleri listeleyebiliyorsunuz. Köpekler kendi cinslerine göre sıralanıyorlar, benzersiz bir gen kümesine sahipler ve tüm satın almalar blok zinciri üzerine kaydediliyor. Ayrıca bu sanal köpekleri birbirinden eşsiz kılan farklı özellikler bulunuyor. Bu özellikler sıradan, alışılmadık, dikkate değer, destansı, mitolojik, ve efsanevi özellikler olarak sıralanıyor.

Baidu’nun yeni projesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: coinspeaker.com

Önceki
iPhone'da tüm safari sekmekleri nasıl kapatılır?
Sonraki
Bittrex, gerçek USD paritesi ile birlikte üyelik alımlarını yeniden açıyor