Ana SayfaKRİPTO PARAHABERAbu Dhabi Finansal Hizmetler Otoritesi, Kriptopara ve ICO düzenlemeleri üzerinde çalışıyor

Abu Dhabi Finansal Hizmetler Otoritesi, Kriptopara ve ICO düzenlemeleri üzerinde çalışıyor

11 Şubat Pazar günü yayınlanan resmi açıklamaya göre, Abu Dhabi Global Market‘in (ADGM) Finansal Hizmetler Düzenleme Kurumu (FSRA) kripto paralar, (Initial Coins Offerings) ICO’lar ve kripto para alışverişleri ile ilgili düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Yapılan açıklamaya göre düzenlemeler üzerinde çalışan FSRA, kripto para endüstrisinde yer alan şirketler ve kişilerle işbirliği yapmak istiyor. Düzenlemeler üzerine çalışan kurum, düzenlemelerin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir tarih belirtmedi.

FSRA, kendi düzenlemeleri üzerinde çalışmaya başladığı 9 Ekim 2017 tarihinde ICO’lar ve kripto para birimleri hakkında bir uyarı yayınladı.

ADGM yaptığı duyuruda, dijital para birimlerine dair küresel talebin doğruluğunu kabul etti ve ulusal para birimi olmasalar da kripto paraların mal ve hizmetlere dair bir döviz aracı olarak dünya çapında daha çok öne çıktığını belirtti.

4 Şubat 2018’de BAE Menkul Kıymetler ve Emtialar Kurumu (SCA), bu tür bağış toplama faaliyetleri BAE tarafından düzenlenmediği için, kripto paralara yatırım yapan yatırımcıların riskleri göz önünde bulundurması gerektiğini belirten bir duyuru yayınladı.

Kaynak: cointelegraph.com

Önceki
Facebook hikayelerine masaüstü üzerinden düzenleme özelliği geldi
Sonraki
Facebook koleksiyon reklamları Instagram'a geliyor