Ana SayfaSOSYAL MEDYAFacebook hikayelerine masaüstü üzerinden düzenleme özelliği geldi

Facebook hikayelerine masaüstü üzerinden düzenleme özelliği geldi

Facebook, hikayelerin pek umursanmadığı gerçeğini reddetmeye devam ediyor. Instagram ile karşılaştırıldığında Facebook hikaye kullanıcıları bir azınlık sayılır. Buna rağmen Facebook hikayelerine fotoğraf düzenleme aracı eklendi ve geliştirilmeye devam ediyor.

Standart bir fotoğraf düzenleme aracından farksız olan bu özellik ile yüklenen hikayelere renk filtreleri, stickerlar ve ekstra yazılar ekleyebiliyorsunuz.

Facebook hikaye düzenleme aracı

Sağ alt köşede bulunan ”Fotoğrafı Düzenle” butonuna tıklayarak fotoğraf düzenleme aracına erişebilirsiniz. Sonrasında aracın izin verdiği kadarıyla farklı yazı tiplerini kullanabilir veya renk stilleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Facebook bir yıl kadar önce hikayeleri uygulamaya entegre etti ancak Instagram ve Snapchat‘in aksine, kullanıcıları hikayeler konusunda heyecanlandırmak için resmen mücadele veriyor. Ayrıca tuhaf bir pazarlama taktiği ile Facebook uygulamasının en üstünde hikayeleri kullanmayan kişilerin hayalet gibi soluk profillerini gösteriyordu.

Ancak görünüşe göre Facebook‘un hikayelerden vazgeçmeye niyeti yok. Bu geliştirmelerin ne kadar başarılı olacağını bilemiyoruz ancak Mark Zuckerberg, Instagram‘da yakaladığı başarıyı burada da yakalamak istiyor gibi.

Kaynak: thenextweb.com

Önceki
MyEtherWallet nedir? Nasıl kullanılır?
Sonraki
Abu Dhabi Finansal Hizmetler Otoritesi, Kriptopara ve ICO düzenlemeleri üzerinde çalışıyor