Ana SayfaSOSYAL MEDYAFacebook koleksiyon reklamları Instagram’a geliyor

Facebook koleksiyon reklamları Instagram’a geliyor

Instagram, e-ticaret alanında aktif olarak kullanılan koleksiyon reklam modelini test ediyor. Instagram geçtiğimiz Salı günü, kullanıcıların uygulama dışına çıkmadan belirli ürün kataloglarını görüntüleyebildiği koleksiyon reklam formatını test etmeye başladı. İlk olarak Facebook‘un kullanıma sunduğu bu reklam formatına ayrıca video ve fotoğraf eklenebiliyor.

Koleksiyon reklamlarını geçtiğimiz yıl VipBrands kampanyalarında kullanmaya başladık. Standart carousel katalog reklamları ile karşılaştırıldığında video ve fotoğraf ile desteklenen koleksiyon reklamlarından çok iyi dönüşler almayı başardık. Aynı performansı Instagram üzerinde de yakalayabileceğimizi umuyorum ve denemek için sabırsızlanıyorum.

Instagram koleksiyon reklamları

E-ticaret, Instagram ve Snapchat için ayrı bir rekabet kategorisi haline geliyor. Her iki platform uygulama içindeki satın alma gücünü ortaya çıkarmak için farklı çalışmalar yapıyor. Snapchat, geçtiğimiz hafta uygulama içinden alışverişe izin veren Snap Store mağazasını tanıtmıştı.

Instagram‘da koleksiyon reklamlarını ilk deneyenler ise moda ve güzellik alanında çalışan Birchbox ve Revolve markaları oldu. Ayrıca Instagram verilerine göre moda ile ilgili hesapları 200 milyon kişi takip ediyor.

Kaynak: adage.com

Önceki
Abu Dhabi Finansal Hizmetler Otoritesi, Kriptopara ve ICO düzenlemeleri üzerinde çalışıyor
Sonraki
AMP Story: Hızlandırılmış mobil sayfalar (AMP) için yeni format