Ana SayfaSanat

Performance sözcüğü, “gösterme”, “gösteriş” sözcükleriyle beraber “tamamlama” anlamını da içermektedir. Bir sanat yapıtının “tamamlanması”, bir başka deyişle “sanat performansı” hiçbir özel beceri gerektirmeden, özel bir işlev ve ifade yüklenmeden seyirci tarafından tamamlanması anlamına gelmektedir.

+ Devamını Okuyun

Macar tasarımcı Bernát Barbara, yüksek lisans projesi için yeni para tasarlamaya karar veriyor.

+ Devamını Okuyun

Tüm dünya’da ilgiyle takip edinlen uluslararası sanatçı Anish Kapoor‘un Kochi-Muziris Bienali için hazırladığı girdap büyük ilgi görüyor.

+ Devamını Okuyun

İlk çağdan günümüze kadar mekan kavramı gerek düşünsel, gerekse görsel açıdan kullanılmıştır. Mekan, sözlük anlamı açısından “Bir kimsenin, bir şeyin bulunduğu, bir eylemin gerçekleştiği yerdir.

+ Devamını Okuyun

Royal Mail, Alice Harikalar Diyarında‘nın 150’inci yıldönümü için hazırladığı pulları yaratıcı vine çalışmaları ile kutluyor.

+ Devamını Okuyun

Tasarımcı ve elektrik mühendisi olan Tolga Girgin, hazırladığı 3 boyutlu çalışmalar ile dikkat çekiyor.

+ Devamını Okuyun

Kri Sahne, Bernard Marie Koltes‘in yazdığı, Ayberk Erkay‘ın çevirdiği, Barış Yurtsever‘in yönetip oynadığı “Ormanlardan Hemen Önceki Gece” ile 6 Şubat da moda sahnesinde.

+ Devamını Okuyun

Kanadalı sanatçılar Caitlind r.c. Brown ve Wayne Garrett tarafından hazırlanan interaktif ay farklı şehirlerde sergilenmeye devam ediyor.

+ Devamını Okuyun

Türkiye’de II. Abdülhamit devrinde başlatılan gravür Avrupa ülkelerinin elçileri tarafından saray çevresinde gelişmiştir.

+ Devamını Okuyun

Grafik sanatının da kolu olan kazıma ve kabartma sözcüğü ile ifade edilen gravür tekniğinin 15.yüzyılda, Baskı tekniğinin ilk doğuşunun Çin ve Kore olduğu sanılmaktaydı. Ancak baskının 1450 yılında Almanya’da Mainz’da Johann Gutenberg ile başladığı kabul edilir.

+ Devamını Okuyun